Co jakiś czas w różnych miejscach kraju organizowane są zawody wędkarskie. Ocenia się, który wędkarz złowił większą ilość ryb, który złowił największe i najładniejsze ryby, jak poradził sobie z łowieniem i tak dalej. Każdy z wędkarzy ma określoną ilość czasu na to, żeby nałapać ryb i poddać się ocenie sędziów. Dla wielu osób takie zawody wędkarskie to doskonała zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. W kwiaty cmentarz na marysinie zawodach coraz częściej uczestniczą też dzieci, które uczą się trudnej sztuki łowienia ryb.
Bo łowienie jakby nie patrzeć jest naprawdę trudne. Oznacza to, że trzeba się bardzo mocno natrudzić z tym, żeby wykonać coś poprawnie, niestety często jest też tak, że wędkarze nie zdążają z tym, żeby nałapać odpowiednich ryb w odpowiednim czasie, a co za tym idzie często zdarza się także tak, że niestety, ale przeszkadza im to w wykonywaniu najważniejszych rurki do butelek czynności, które dają zwycięstwo na zawodach. Żeby takie zawody wygrać albo chociaż osiągnąć na nich dobrą pozycję, trzeba z pewnością wiedzieć, jak łowić, żeby te połowy były po prostu skuteczne.
Trzeba być bardzo zorganizowanym i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Organizacja czasu pracy jest bardzo ważna, można powiedzieć nawet, że najważniejsza w tym wszystkim. Dzięki niej nie traci się czasu, a można go przeznaczyć na to, żeby łowić. W Polsce wędkarstwo staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie także coraz częściej organizowane są różnego rodzaju zawody, dzięki którym można z powodzeniem szkolić swoje umiejętności i stawać się po prostu w tym coraz lepszym. Wędkowanie z czasem staje się po prostu hobby, a czasami także po prostu sposobem na życie, dlatego też tak ważne jest, żeby wędkować, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba i co najważniejsze robić to z przyjemnością, nie zaś z przymusu.