Co jakiś czas w różnych miejscach kraju organizowane są zawody wędkarskie. Ocenia się, który wędkarz złowił większą ilość ryb, który złowił największe i najładniejsze ryby, jak poradził sobie z łowieniem i tak dalej. Każdy z wędkarzy ma określoną ilość czasu na to, żeby nałapać ryb i poddać się ocenie sędziów. Dla wielu osób takie zawody wędkarskie to doskonała zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. W zawodach coraz częściej uczestniczą też dzieci, które uczą się trudnej sztuki łowienia ryb.
Bo łowienie jakby nie patrzeć jest naprawdę trudne. Oznacza to, że trzeba się bardzo mocno natrudzić z tym, żeby wykonać coś poprawnie, niestety często jest też tak, że wędkarze nie zdążają z tym, żeby nałapać odpowiednich ryb w odpowiednim czasie, a co za tym idzie często zdarza się także tak, że niestety, ale przeszkadza im to w wykonywaniu najważniejszych czynności, które dają zwycięstwo na zawodach. Żeby takie zawody wygrać albo chociaż osiągnąć na nich dobrą pozycję, trzeba z pewnością wiedzieć, jak łowić, żeby te połowy były po prostu skuteczne.
Trzeba być bardzo zorganizowanym i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Organizacja czasu pracy jest bardzo ważna, można powiedzieć nawet, że najważniejsza w tym wszystkim. Dzięki niej nie traci się czasu, a można go przeznaczyć na to, żeby łowić. W Polsce wędkarstwo staje się coraz popularniejsze, a co za tym idzie także coraz częściej organizowane są różnego rodzaju zawody, dzięki którym można z powodzeniem szkolić swoje umiejętności i stawać się po prostu w tym coraz lepszym. Wędkowanie z czasem staje się po prostu hobby, a czasami także po prostu sposobem na życie, dlatego też tak ważne jest, żeby wędkować, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba i co najważniejsze robić to z przyjemnością, nie zaś z przymusu.