Łowienie karpi nie jest wcale łatwą sprawą. Karp jest rybą przebiegłą, bardzo często udaje mu się zjeść przynętę i uciec, a my zostajemy wtedy z pustym haczykiem. Im większe są karpie, tym są mądrzejsze i tym trudniej jest je złowić. Dlatego też w każdym przypadku, w jakim chcemy łowić karpie, musimy się uzbroić naprawdę w cierpliwość, bo te zwierzęta potrafią prawdziwie dać się we znaki.

Karp będzie mało zainteresowany chlebem czy też konserwową kukurydzą.
Jego najlepiej jest łowić na naprawdę duże, tłuste robaki lub różnego rodzaju owady. Karp musi widzieć, że w wodzie jest coś, co jest potencjalnie jego jedzeniem. Jeżeli dostarczymy mu naprawdę dużej przynęty, to będzie można go złapać. Trzeba tylko pamiętać, że karpie bardzo szybko się uczą. Oznacza to, że w momencie, kiedy założymy na haczyk zbyt dużą przynętę i karpiowi uda się ją zjeść w jakimś zakresie, to drugi raz już do niej nie podpłynie. Karpie są dużymi rybami i łowienie je na wędkę wymaga posiadania naprawdę bardzo dobrego sprzętu. Dlatego też nie dziwi fakt, że wielu amatorów nie chce się brać za łowienie karpi, bo ich zdaniem jest to po prostu zbyt trudne. Małe sztuki nie są satysfakcjonujące, natomiast duże trudno jest złapać. Żeby można było łowić karpie, trzeba wybrać specjalne, karpiowe łowisko, na którym żyją te ryby.
W innymi bardzo często nie potrafią się one zgodzić, bo karpie je zjadają. Niby nie są rybami drapieżnymi, ale mimo to bardzo często udaje im się skutecznie zaatakować inne, słabsze ryby.

Kategorie: Techniki